30 maja 2020

Wsparcie Pogotowia Harcerskiego w czasach pandemii

By Filip Gonciarek

Nasze Stowarzyszenie aktywnie zaangażowało się we wsparcie lokalnych organizacji, które podjęły walkę z pandemią koronawirusa. Nasza pomoc skupiła się głównie na pozyskiwaniu funduszy dla harcerzy z Koszalina, którzy zajmowali się między innymi:

  • Drukowaniem przyłbic na dziewięciu drukarkach 3D. Harcerze wydrukowali łącznie około 1000 przyłbic, które wsparły szpitale w Koszalinie, Białogardzie, Słupsku, Ustce, Lęborku i w innych mniejszych miejscowościach.
  • Szyciem maseczek przez harcerki. Przekazaliśmy kilka tysięcy maseczek do szpitali i hospicjów oraz wolontariuszom.
  • Dostarczanie jedzenia i leków do seniorów i osób w grupie ryzyka, które bały się wychodzić z domu w najtrudniejszym okresie narodowej kwarantanny.
  • Opieką online na dziećmi i młodzieżą, która w tym trudnym czasie przymusowego przybywania w domu, otrzymywała ze strony starszych harcerzy oferty atrakcyjnych zajęć, rozwijanych ich pasje i zainteresowania, a także wspierające ich w edukacji.

Harcerzy i nasze stowarzyszenia można było w tych dniach wesprzeć darowizną na konto stowarzyszenia, co uczyniło bardzo wielu ludzi dobrej woli, którym bardzo serdecznie dziękujemy za okazane nam zaufanie i pomoc. O naszej zbiórce pisał min. Gość Niedzielny.


więcej informacji na stronie iharcerstwo.pl i zhr.pl

https://www.facebook.com/watch/?v=638392790276579